کف سازی و بازسازی پارکینگ

کف سازی و بازسازی پارکینگ

پارکینگ‌ها به دلیل رفت و آمدی زیادی که روزانه دارند، بعد از مدتی نیازمند بازسازی و ترمیم هستند. مشکلاتی از قبیل ترک خوردگی کف پارکینگ، روغن ریزی و تحمل گرما و فشار زیادی که بر اثر رفت و آمد ماشین‌ مخصوصا بیشتر در مکان‌های عمومی ایجاد می‌شود، به مرور زمان ایمنی پارکینگ را پایین می‌آورد.

در چه صورت نیاز به بازسازی پارکینگ است؟

استفاده کنندگان و صاحبان ساختمان هر دو، روی یک پارکینگ حساب می‌کنند که ۲۴ ساعت شبانه روز، هفت روز در هفته در دسترس باشد. اگر یک پارکینگ برای تعمیرات کف نیاز به تعطیل شدن داشته باشد، به دلیل ناراحتی استفاده‌کنندگان آن، صاحبان پارکینگ و افراد شاغل در آن متحمل هزینه‌های زیادی خواهند شد. شرکت رایاکو طیف گسترده‌ای از سیستم‌های پوشش کف پارکینگ را برای شما اجرا می‌کند.

کف سازی پارکینگ

چالش‌های کفسازی پارکینگ

کف پوش هر نوع پارکینگ، متفاوت است. برای مثال کف‌های پارکینگ‌های طبقاتی، نیاز به پوشش بسیار ویژه‌ای دارند. نفوذ رطوبت می‌تواند دال بتنی را از درون فاسد کند و در نهایت به تضعیف سازه‌های فلزی داخلی منجر شود. صاحبان و اپراتورها یک سیستم پوشش کف بتنی مقرون به صرفه می‌خواهند که بتواند از بتن جدید محافظت کند یا سطوح بتنی قدیمی را بازیابی کند. کفسازی پارکینگ بتنی هنگام مواجهه با این موارد می تواند آسیب ببیند:

سوخت و روغن

لکه‌های لاستیک

انجماد / ذوب

کلریدها و کربن سازی

باران اسیدی و سایر آلاینده‌ها

برف، یخ یا تگرگ

نمک خیابان

نفوذ آب

سیستم پوشش کف پارکینگ خوب باید به طولانی‌تر شدن عمر سازه بتنی کمک کند. رایاکو در تلاش است تا کفپوش‌هایی را ارائه دهد که کارایی بالا، دوام عالی و ایمنی را برای نیازهای منحصر به فرد هر پارکینگ را رفع کند.

استفاده از سطوح تمام شده بتنی به عنوان راه حلی برای کفپوش پارکینگ

برای پارکینگ‌های چند طبقه، وارد کردن نور و ایجاد روشنایی می‌تواند کاری پرخرج باشد. کف بتونی مناسب می‌تواند این بار هزینه را کاهش دهد. بهترین پوشش کف اپوکسی در پایان‌هایی با بازتاب نور وجود دارد که می‌تواند به روشن‌تر شدن مناطق تاریک، افزایش ایمنی و نیاز به وسایل اضافی روشنایی کمک کند.

پارکینگ همچنین ممکن است به کفپوش‌هایی نیاز داشته باشد که بتواند سطوح مختلف مقاومت در برابر لغزش را در خود جای دهد که ممکن است در مناطق مختلف درون سازه مورد نیاز باشد. به عنوان مثال، قسمت‌های پیاده‌رو و لابی‌های آسانسور باید لغزش را محدود کنند. بسته به ابعاد ساختمان و طراحی، خطوط ترافیکی، پارکینگ‌ها و مناطق عطف، بسته به شرایط، مقاومت در برابر لغزش کمی متفاوت هستند. نقاط، ترک‌های سطح بتن نیز باید با مواد سفت و سخت یا الاستومری مناسب مرتفع شوند.

مزایای پوشش کف اپوکسی برای پارکینگ

کف پوش اپوکسی یکی از گسترده ترین خطوط پوشش بتونی در بازار را ارائه می‌دهد. گزینه‌های کف ما از بسیاری از مواد شیمیایی مختلف پلیمری تشکیل شده است که به شما کمک می‌کند پارکینگ‌ها طیف کاملی از راهکارهی را بسته به نیاز و بودجه خود انتخاب کنند.

مراحل بازسازی کف پارکینگ

بیشتر بخوانید: رنگ آمیزی نمای ساختمان

چه فضایی از پارکینگ نیاز به بازسازی دارد؟

پارکینگ از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است از جمله:

  • کف پوش پارکینگ
  • تهویه پارکینگ
  • نورپردازی پارکینگ
  • رمپ پارکینگ

در زمان طراحی پارکینگ دقت به موارد بالا، کیفیت و عمر پارکینگ را بیشتر خواهد کرد. به طور مثال اگر از ابتدا کف سازی پارکینگ به درستی انجام شود، مشکلات ایجاد شده کمتر خواهد بود و کفپوش عمر بالایی خواهد داشت. جنس متریال و کفپوش پارکینگ مهم ترین موردی است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با کمک از این شرکت خدماتی ارائه دهنده کف سازی و بازسازی پارکینگ، می‌توان بهترین نوع کف پوش را انتخاب کرد: سنگ‌های ساختمانی، کف پوش‌های اپوکسی و سرامیک انواع کف پوشی است که در پارکینگ می‌توان استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *