نقاشی ساختمان با غلطک | ترکیب رنگهای ساختمانی

ترکیب رنگهای ساختمانی

رنگ می‌تواند یک فضا را بسازد یا خراب کند. انتخاب ترکیب رنگهای ساختمانی مناسب برای فضاها از جنبه‌های مهم طراحی دکوراسیون داخلی خانه است.

اهمیت رنگ در طراحی داخلی

رنگ تأثیر عمیقی بر یک فضا و افراد در آن دارد. از آن به درستی و به نفع خود استفاده کنید تا فضایی جذاب و سودمند ایجاد کنید. چگونگی انتخاب بهترین رنگ برای رنگ کردن ساختمان از جمله دیوارهای داخلی، و نحوه استفاده از این رنگ‌ها به شکل صحیح، می‌تواند دشوار باشد. اما همانطور که متخصصین رنگ می‌گویند: «رنگ ستون فقرات طراحی است.» و در واقع هم همین‌طور است، زیرا رنگ می‌تواند که می‌تواند به سرعت هر فضایی را تغییر دهد.

هنگام انتخاب رنگ‌های دیوار، کفپوش‌ و نقاشی ساختمان با غلطک و قلمو، مهم است که هدف فضا را در خاطر داشته باشید. اگر کاری که نیاز به انرژی زیادی دارد در یک فضا انجام می‌شود، ممکن است رنگ‌های گرم و هیجان انگیز را بهترین انتخاب‌ها برای آن فضا باشند. در فضاهای استراحت، رنگ‌های خنک مناسب‌تر هستند.

رنگ به دو دسته تقسیم می‌شود: تن گرم و تن سرد. تن‌های گرم مانند قرمز، نارنجی و زرد می‌توانند به یک فضا و افراد آن انرژی ببخشند. تن‌های خنک مانند آبی، سبز و بنفش به طور کلی فضایی آرام ایجاد می‌کنند.

بهترین رنگ‌ها برای رنگ کردن فضاهای داخلی

از آن‌جا که هیچ دیواری در خانه شما نباید به صورت یک بوم خالی باقی بماند، ما به دنبال بهترین و محبوب‌ترین رنگ‌های داخلی برای شما هستیم. اینکه کدام رنگ‌ها به بهترین وجه در کدام فضاهای منزل می‌توانند استفاده شوند، ترسیم ایده‌های رنگی برای دیوارهای مختلف خانه شما، ایجاد علاقه بصری در هر اتاق، ترکیب رنگهای ساختمانی، و مسائلی از این دست.

ما بسیاری از رنگ‌های جدید را به شما معرفی می‌کنیم و به شما می‌گوییم که چطور می‌توانید این رنگ‌ها را به خانه خود بیاورید، زیرا گاهی اوقات تنها چیزی که برای انرژی بخشیدن مجدد به یک فضا لازم است، یک لایه رنگ است و یک ظاهر جدید و شیک فقط به اندازه چند لایه رنگ با خانه شما فاصله دارد!

انواع رنگ‌های ساختمانی

نقاشی داخلی ساختمان در عین حال که کار بسیار جذابی است ولی اگر اصولی و توسط فردی متخصص در این امر انجام نشود، علاوه بر اینکه رنگ و هزینه زیادی به هدر رفته است، زیبایی فضای منزل و محیط کار را از بین می‌برد. قبل از هر اقدامی توصیه می‌شود که با مشورت با نقاش حرفه‌ای، رنگ مناسب با توجه به بودجه در نظر گرفته شده انتخاب شود.

رنگ پلاستیکی: می‌توان گفت رنگ پلاستیکی از قدیمی‌ترین رنگ‌های موجود برای نقاشی ساختمان است. از مزایای رنگ پلاستیکی، قابلیت استفاده آسان و خشک شدن سریع آن، پوشانندگی بالا به دلیل مات بودن و عدم نیاز به زیرسازی است. از معایب این رنگ می‌توان به غیر قابل شستشو بودن آن اشاره کرد و معمولا در نقاشی سقف از آن استفاده می‌شود. همچنین بر روی اجزای فلزی رنگ پلاستیک نمی‌ماند.

رنگ روغنی: رنگ روغنی از محبوبترین رنگهای ساختمانی است که برای دیوارها بسیار کاربرد دارد. رنگهای روغنی به چند دسته: براق، نیمه براق و مات تقسیم بندی میشوند. این نوع رنگ ساختمانی مقاومت بالایی در برابر فرسودگی و ترک خوردگی دارند و به عنوان عایق و ضد زنگ درب و پنجره مورد استفاده قرار میگیرد.

رنگ اکریلیک: رنگ اکریلیک رنگی بر پایه آب است که قابل رنگ کردن بر تمام سطوح میباشد. این رنگ را بیشتر برای ایجاد طرح و نقش بر روی دیوار استفاده میشود. رنگهای اکریلیک زودتر از رنگهای روغنی خشک میشوند و بوی کمتر نسبت به رنگ روغنی دارند.

رنگ پلاستیکی
نقاشی ساختمان با غلطک
رنگ اکریلیک

انواع رنگ ساختمانی طرح دار

رنگ بلکا:

رنگ بلکا، رنگی جدید در رنگ کردن داخلی ساختمان است که پوشش سلولوزی با الیاف طبیعی دارد و اغلب جایگزین کاغذ دیواری می‌شود. این رنگ بیشتر در بیمارستان‌ها و فضاهای بهداشتی و درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از ویژگی رنگ بلکا می‌توان به عایق حرارتی، برودتی و صدا بودن آن اشاره کرد. این نوع رنگ قابلیت شستشو دارد و در هنگام اجرا نیازی به زیرسازی ندارد. باید در نظر داشت که عمر رنگ بلکا از رنگ روغنی و رنگ پلاستیک کمتر است.

رنگ پتینه:

یکی از رنگ‌های طرحداری که می‌توان بر روی دیوار اعمال کرد، استفاده از رنگ پتینه است. می‌توان گفت پتینه دیوار را تبدیل به یک اثر هنری می‌کند. از مزایای رنگ پتینه  می‌توان به قابلیت شستشو، بهره گیری از ترکیب رنگهای ساختمانی، نمایان شدن کمتر کثیفی و گرد و غبار و پایداری آن اشاره کرد.

نقاشی ساختمان با غلطک و ایجاد رنگ طرحدار

‌غلطک یکی از ابزارهایی است که رنگ کردن را بسیار لذت بخش کرده است به طوریکه جای قلموهای رنگ را گرفته است. غلطک‌های نقاشی اجرای نقاشی را سریع‌تر و آسان‌تر کرده است و هیچ‌گونه ردی از خود به جای نمی‌گذارد. نوع جدید غلطک‌های رنگ، نوع طرحدار آن‌ها هستند که با یک تیر دو نشان را می‌زنند. یعنی هم رنگ کردن و هم ایجاد طرح.

ترکیب رنگهای ساختمانی برای ایجاد رنگ‌های جدید

رنگهای فندقی:

سایه‌های خنک و جذاب رنگ‌های فندقی مطمئناً هرگز از سبک خارج نمی‌شوند و هرگز با مبلمان منزل شما در تضاد نخواهند بود و این امر باعث می‌شود سراغ این نوع رنگ‌ها رفتن، راحت باشد. برای ایده‌های رنگ آمیزی ساختمان با رنگ‌های فندقی در خانه خود، یک گردش سریع از اتاقی به اتاق دیگر در خانه خود داشته باشید و در نظر بگیرید که کدام فضاها باید روشن‌تر شوند و نور بیشتری به خود اختصاص دهند.

در میان ترکیب رنگهای ساختمانی ، سایه‌های مختلف فندقی برای جلوگیری از بازتاب نور بسیار مناسب اند تا بتوانند یک اتاق را بزرگتر از آنچه هست نشان دهند.

ترکیب رنگهای ساختمانی

خاکستری یاسی:

گرچه خاکستری کبوتری یکی از کلاسیک ترین رنگ‌ها هنگام جستجوی گزینه‌های مدرن برای ایده‌های رنگی خنثی است، اما تناژهای رنگی یاسی هم بسیار آرامش‌بخش و زیبا هستند.

اولاً، رنگ کردن داخلی اتاق با استفاده از سایه‌های یاسی باعث می‌شود خاکستری گرم‌تر، خنثی‌تر و پر جنب و جوش تر به نظر برسد. و از آن‌جا که در بین ترکیب رنگهای ساختمانی ، رنگ موردعلاقه برخی از طراحان ما برای فضاهای داخلی خانه، بین سایه‌های مختلف خاکستری می‌چرخد، گزینه‌ای که دارای تناژ یاسی است باعث می‌شود رنگی با طراوت به وجود بیاید که همچنین به نظر می‌رسد به قدری لطیف است که چشم از آن خسته نمی‌شود.

ترکیب رنگهای ساختمانی

سبزهای تیره:

از حالت خاموش تا دمدمی‌مزاج، این رنگ سبز عمیق می‌تواند برای احساس قدرت شفابخش طبیعت را به خانه شما بیاورد. در رابطه با این رنگ‌ها، طراحان داخلی ما پیشنهاد می‌کنند که برای اتاق‌های بزرگ و روشن استفاده شود، زیرا شدت آن می‌تواند بر فضاهای کوچک غلبه کند و آن‌ها را تاریک‌تر جلوه دهد.

مثل همیشه، وقتی می‌خواهید جدیدترین رنگ‌ها را به خانه خود بیاورید، به این فکر کنید که رنگ کردن با این رنگ، با سبک زندگی، سلیقه و طراحی داخلی خانه شما چگونه تطبیق می‌پذیرد؛ زیرا هیچ رنگ جدیدی ارزش قربانی کردن زیبایی شخصی خانه شما را ندارد.

سبزهای تیره

بیشتر بخوانید: رنگ ساختمان جدید

رنگهای خاموش پاستلی:

مشتقات این رنگ‌ها دارای جذابیتی هستند که باعث ایجاد فضایی کم نظیر و مناسب برای اتاق‌های بدون جنسیت خاص و فضاهای مشترک خانه مانند آشپزخانه و حمام می‌شود زیرا از این فضاها به طور مضاعف استفاده می‌شود و نسبت به باقی فضاها بیشتر در معرض کثیف شدن قراردارند.

به علاوه، رنگ کردن با رنگ‌های پاستلی خاموش باعث ایجاد زمینه‌ای گرم برای طراحی مینیمالیستی می‌شود. این که چگونه در آشپزخانه تصویر بالا مجموعه‌ای از جدیدترین رنگ‌های نقاشی و کاشی‌های پشتی از سنگ مرمر دراماتیک باهم ترکیب شده اند تحسین‌برانگیز است و مطمئناً آن را به یاد ماندنی تر از یک آشپزخانه استاندارد سیاه و سفید می‌کنند.

اگر می‌خواهید بدون اینکه از ترکیب رنگهای ساختمانی جسورانه یا جدیدترین رنگ‌های بازار که در مدت طولانی چشمتان از دیدنشان خسته می‌شود استفاده کنید، رنگی غیرمنتظره را به خانه خود بیاورید، به دنبال رنگهای پاستلی خاموش مشابه باشید و مطمئن باشید که شبیه این رنگ‌ها را هیچکدام از دوستان و همسایگانتان نخواهند داشت!

رنگ‌های خاموش پاستلی

آجری کمرنگ:

برای کسانی که روحیه خاکی دارند، رنگ‌های سفالی نرم جایگزین‌ مناسبی برای بژ و قهوه‌ای هستند، زیرا به هر فضا مزه‌ای آفتابی و وقاری غیررسمی می‌دهند. این رنگ‌های سفالی، کاراملی، میخکی و نارنجی سوخته رنگ‌های داخلی منزل هستند که بیش از همه رنگ‌های خنثی دیگر، شخصیت دارند.

برای این ترند طراحی داخلی، پیشنهاد می‌کنیم به دنبال جدیدترین رنگ‌ها باشید و با استفاده از این تناژهای سفالی، هر اتاق خانه‌تان را به یک فضای خاص تبدیل کنید. می‌توانید از این رنگ در دیوارهای کوچک، مثلاً در دیوار پشت سینک استفاده کنید و ببینید که چقدر رنگ می‌تواند یک فضا و همچنین خلق و خوی شما را بهبود ببخشد.

آجری کمرنگ

آبیهای جدید:

برای سنت گرایانی که رویکردی به طراحی داخلی دارند، رنگ‌های آبی زغالی، آبی یخی، خاکستری-آبی و آبی بسیار کمرنگ پودری، انتخابهای بسیار خوبی هستند وقتی به دنبال رنگی باشید که تکراری نباشد اما در عین حال آنقدری لطیفند که بتوان تمام یک اتاق را با آن‌ها رنگ کرد.

با وجود ایده‌های بی‌پایان بین رنگ‌های آبی‌، محدودیتی در تعداد مسیرهایی که می‌توانید با این رنگ طی کنید هم وجود ندارد. فقط مطمئن باشید که هر تناژی از آبی که که در فضای داخلی خانه خود از آن استفاده می‌کنید، آرامش‌بخش باقی بماند تا از تبدیل شدن به یک سایه سنگین دور  بماند و اتاق کوچکتر و تاریک‌تر از آن‌چه که هست حس نشود.

به طور کلی، هنگامی که به دنبال رنگ‌هایی هستید که می داند تأثیر اولیه قدرتمندی را به جا می‌گذارند، آن‌ها را با یک رنگ خاموش‌تر و ظریف‌تر کمرنگ کنید تا بتوانید زمانی طولانی‌ از انتخابتان لذت ببرید.

نقاشی ساختمان با غلطک

بیشتر بخوانید: رنگ آمیزی منزل

خردلی:

برای افرادی که به دنبال ایجاد رنگ‌های مختلف و جایگزینی برای طلایی هستند، خردلی عمیق برای ایجاد فواصل کانونی غنی و ایجاد رنگ‌های هوشمند برای دیوارهای شاخص بسیار عالی است.

برای ایجاد عمق، رنگ‌ خردلی خاموش را امتحان کنید و دکوراسیون خود را درخشان جلوه دهید زیرا گاهی بهترین ایده‌های رنگ کردن در دوزهای کوچک به کار می‌روند.

نقاشی ساختمان با غلطک

نکات رنگ ‌آمیزی داخلی

رنگ کردن درها

می‌توانید به جای نقاشی ساختمان با غلطک و رنگ کردن دیوارهای خانه‌تان با رنگی که ممکن است دلتان را بزند، درها را رنگ و تزئین کنید. به علاوه، درهای رنگ شده در هر خانه‌ای جلوه‌ای بی نظیر ایجاد می‌کنند و هر روز لکه‌ها و سایش‌ها را پنهان می‌کنند.

با رنگ، یک دیوار شاخص ایجاد کنید

با رنگ کردن تنها یک دیوار به طور خاص و تبدیل آن به دیوار شاخص، عمق و یک نوع حس نمایشی ایجاد کنید. رنگ زدن این دیوار را می‌توانید در هر فصل و با هر ترند جدید، عوض کنید و حسی و حالی تازه و سریع به فضا ببخشید.

تنها قسمتی از دیوار را رنگ کنید

با نقاشی ساختمان با غلطک و با ایجاد کنتراست‌های تقسیم شده در نیمه فوقانی دیوارها، می‌توانید فضای خود را بزرگتر نشان و سقف را بالاتر نشان دهید.

چرا باید اصول رنگ کردن را بدانیم؟

نقاشی داخلی ساختمان در عین حال که کار بسیار جذابی است ولی اگر اصولی و توسط فردی متخصص در این امر انجام نشود، علاوه بر اینکه رنگ و هزینه زیادی به هدر رفته است، زیبایی فضای منزل و محیط کار را از بین می‌برد. قبل از هر اقدامی توصیه می‌شود که با مشورت با نقاش حرفه‌ای، رنگ مناسب با توجه به بودجه در نظر گرفته شده انتخاب شود. در این زمینه می توانید با مشاوران رایاکو تماس بگیرید.

مزایا و معایب رنگ پلاستیک چیست؟

از مزایای رنگ پلاستیکی، قابلیت استفاده آسان و خشک شدن سریع آن، پوشانندگی بالا به دلیل مات بودن و عدم نیاز به زیرسازی است. از معایب این رنگ می‌توان به غیر قابل شستشو بودن آن اشاره کرد و معمولا در نقاشی سقف از آن استفاده می‌شود. همچنین بر روی اجزای فلزی رنگ پلاستیک نمی‌ماند.

رنگ بلکا چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

رنگ بلکا، پوشش سلولوزی با الیاف طبیعی دارد و اغلب جایگزین کاغذ دیواری می‌شود. این رنگ بیشتر در بیمارستان‌ها و فضاهای بهداشتی و درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از ویژگی رنگ بلکا می‌توان به عایق حرارتی، برودتی و بی صدا بودن آن اشاره کرد. این نوع رنگ قابلیت شستشو دارد و در هنگام اجرا نیازی به زیرسازی ندارد. باید در نظر داشت که عمر رنگ بلکا از رنگ روغنی و رنگ پلاستیک کمتر است.

نقاشی ساختمان با غلطک چه ویژگی هایی دارد؟

‌غلطک یکی از ابزارهایی است که رنگ کردن را بسیار لذت بخش کرده است به طوریکه جای قلموهای رنگ آمیزی را گرفته است. غلطک‌های نقاشی اجرای نقاشی را سریع‌تر و آسان‌تر کرده است و هیچ‌گونه ردی از خود به جای نمی‌گذارد. نوع جدید غلطک‌های نقاشی، نوع طرحدار آن‌ها هستند که با یک تیر دو نشان را می‌زنند. یعنی هم رنگ آمیزی و هم ایجاد طرح.

1 دیدگاه

  • امین پاسخ

    ممنون از مطلب مفیدی که در سایتتون قرار دادین. استفاده از نکاتی که نوشتین، میتونه خیلی بهمون کمک کنه. اعتقادم اینه که باید از سایت هایی که محتواهای خوب دارن، حمایت بشه. من صاحب سایت برچسب هستم. در صورت تمایل می تونیم در زمینه رپورتاژ رایگان با هم تعامل داشته باشیم؟

    مرداد ۱۲, ۱۴۰۰ در ۱۰:۲۴ ق٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *