جدیدترین مدل طراحی رنگ دیوار با دو رنگ

بازگشت به وبلاگ
جدیدترین مدل طراحی رنگ دیوار با دو رنگ

برای سالها استفاده از دیوارهایی با یک رنگ محبوبیت فراوانی داشت. و همه جا دیوارها بدین شکل بود. نقاش به سادگی از یک رنگ در کل دیوارهای منزل استفاده می‌کرد. اما اکنون شاهد ترکیب رنگهای ساختمانی هستیم که بسیاری از طراحان و صاحبان خانه از دیوارهایی با دو رنگ استفاده می‌کنند و این روند در طراحی منزل بسیار در حال محبوب شدن است.

با استفاده از دو رنگ در دیوارهای خود، که کار سختی هم نیست، علاوه بر ایجاد کنتراست رنگ مناسب در فضا یک المان طراحی جذاب نیز در منزل خود ایجاد می‌کنید. در ضمن با این کار فضای منزل شما نیز بزرگتر و مدرن‌تر به نظر می‌رسد.

طراحان می‌گویند ارتفاع مرز بین دو رنگ برای رنگ آمیزی منزل را با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید. مثلا این مرز می‌تواند در یک سوم پایین دیوار یا نزدیک به سقف باشد. نیازی نیست تا حتما این مرز در وسط دیوار باشد! برای شروع بهتر است حتما ارتفاع این مرز را مشخص کنید.

اگر به دنبال‌ ایده‌های مناسب برای دیوارهایی با دو رنگ هستید در ادامه این مقاله به ۶ مورد از آنها اشاره خواهیم کرد.

۱. تنظیم مرز رنگ ‌ها

اگر نمی‌دانید مرز جدایی این دو رنگ را کجای دیوار در نظر بگیرید، می‌توانید به وسایل یا المان‌های موجود در منزل خود رجوع کنید. مثلا به قاب در، پنجره، مبلمان و یا شومینه نگاه کنید و هم طراز با آنها مرز جدایی رنگ‌ها را در نظر بگیرید. بدین ترتیب نظم خاصی نیز در طراحی شما حاکم خواهد شد.

تنظیم مرز رنگ ها

۲. از رنگ دوم در سقف نیز استفاده کنید

یکی از مدل‌هایی که می‌توانید از آن الهام بگیرید این است که یکی از رنگ‌های خود را از ۳۰ تا ۵۰ سانتیمتر نسبت به سقف خود شروع کرده و از این رنگ در سقف خود نیز بهره بگیرید. با استفاده از این رنگ در سقف فضای شما تجملی به نظر خواهد رسید.

از رنگ دوم در سقف نیز استفاده کنید

۳. رنگ‌ها را ترکیب کنید

وقتی صحبت از استفاده از دو رنگ دیوار ها می‌شود باید با جسارت بیشتری عمل کنید. سعی کنید دو تا از رنگ‌های مورد علاقه خود را با هم ترکیب کنید. رنگ‌هایی که انرژی شما را افزایش داده و حس خوبی در شما ایجاد می‌کنند. برای اینکه در این مواقع هر دو رنگ یک دست به نظر برسند می‌توانید از براق‌کننده‌های خاص در هر دو رنگ استفاده کنید.

۴. یک بخش خاص را برجسته کنید

با استفاده از دو رنگ می‌توانید یک بخش خاص را در منزل خود برجسته کرده یا به آن عمق بیشتری ببخشید. بدون اینکه نیازی باشد از یک شیء خاص یا گچبری خاص استفاده کنید. همانطور که قبلا گفتیم استفاده از رنگ دوم در دیوار باعث می‌شود فضای شما بزرگتر و صمیمی‌تر به نظر برسد و همچنین توجه را به خود جلب کند. با رنگ کردن قسمتی از دیوار خود می‌توانید محیطی دنج ایجاد کنید و دکوراسیون منزل ایرانی خود را بسیار زیبا کنید.

۵. از رنگ‌های تند نیز می‌توانید استفاده کنید

اگر رنگ‌ دیوار و سقف با رنگ‌های تند شما را عصبی می‌کند، استفاده از این رنگ در کنار رنگ‌ دیگری می‌تواند چاره کار باشد. به عنوان مثال می‌توانید از رنگ‌های تند یا بسیار روشن همراه با رنگ‌های خنثی و یا سفید استفاده کنید.

رنگ‌ها را ترکیب کنید

۶. خلاق باشید

با اضافه کردن خلاقیت به دیوارهایی که دو رنگ دارند می‌توانید به فضای خود هویت ببخشید. به عنوان مثال می‌توانید از این رنگ در کنار لوازم هنری و تزئینی خود برای تاکید بیشتر بر آنها استفاده کنید. یا اینکه برخی اشیا خود را نیز دقیقا به همین دو رنگ در آورید تا با دیوار شما ست شوند.

در نهایت باید گفت که از هر ترکیب رنگی که در  رنگ دیوار های خود استفاده کنید، فضای شما ظاهری مدرن به خود خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ