5 نکته کاربردی از متخصصان دکوراسیون داخلی برای داشتن خانه مرتب

بازگشت به وبلاگ
نکات کاربردی از متخصصان دکوراسیون داخلی برای داشتن خانه مرتب

بدون شک داشتن یک خانه مرتب و منظم و وجود طرح های جدید نقاشی ساختمان باعث آرامش شما می شود. همه ما دوست داریم قبل از ورود به خانه، جلوی در کمی قدم بزنیم، نفس عمیق بکشیم و از اینکه می دانیم، خانه منظم است و همه چیز سر جای خود قرار دارد احساس رضایت کنیم. اما متاسفانه شرایط برای اکثر ما چنین نیست. زندگی روزمره مانع سر و سامان دادن به اوضاع خانه می شود.

یک متخصص دکوراسیون داخلی در خانه های مشتریان خود به هیچ وجه با کار ساده ای روبرو نیست. این متخصصین یک راه حل شخصی سازی شده پیدا می کنند که برای هر فرد و خانواده مفید است و به ایجاد یک زندگی راحت تر و منظم تر برای آنها کمک می کند. گاهی اوقات برای کمک به ایجاد یک خانه منظم و زیبا که در ذهن خود پرورانده اید نیاز به راهنمایی دیگران دارید.

چگونه یک خانه مرتب و منظم داشته باشیم؟

پنج نکته ای که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد راهی مناسب برای شروع سازمان دهی و داشتن خانه ای است که شایسته شماست. تصمیم گرفته اید که زندگی خود را کمی مرتب کنید و به آن سر و سامان دهید؟ایده بسیار خوبی است. حالا این سوال مطرح می شود: “از کجا شروع کنم؟”. در ادامه 5 نکته برتر در مورد سازمان دهی شخصی ارائه می شود.

1. در ابتدا لوازم خانه را سازمان دهی و سپس اقدام به خرید کنید

برای خرید لوازم مورد نیاز برای مرتب کردن خانه ابتدا باید تصویر درستی از آنچه می خواهید مد نظر داشته باشید. خرید لوازم حتما باید برای یک هدف خاص انجام شود. توجه به لوازم بسیار مهم است. گاهی اوقات فکر می کنید که بیش از حد لوازم خرید کرده اید، اما لزوما اینطور نیست، به شرط اینکه هر ظرف، تقسیم کننده یا برچسب را با هدف مشخص انتخاب و خریداری کرده باشید. این لوازم برای شروع و استمرار فرایند مرتب سازی ضروری هستند.

لزومی ندارد فرایند سازمان دهی خسته کننده یا کسالت آور باشد! استفاده از لوازم مناسب باعث می شود فضای خانه شما زیبا و منظم شود در حالی که تمامی لوازم مورد نیاز به راحتی در دسترس شما خواهند بود.

اول سازمان دهی لوازم خانه سپس خرید

2. از محل های کوچک تر منزل شروع کنید

اگر همه جای خانه شما به هم ریخته و بدون نظم است، با یک منطقه کوچک شروع کنید – شاید یک کمد یا انباری کوچک. همه چیز را بیرون بیاورید (همه چیز را). به این ترتیب یک فضای خالی برای شروع کار در اختیار دارید. وسایلی که اغلب از آنها استفاده می کنید را جلوی چشم بگذارید، وسایل سنگین را پایین و مواردی که خیلی استفاده ندارند را بالا تر قرار دهید.

استفاده از برچسب ها، سطل ها و ظروف برای مرتب کردن خانه

استفاده از برچسب ها، سطل ها و ظروف کمک می کند تا یک انباری آشفته و بی نظم به یک مکان منظم و تمیز تبدیل شود! عکس های قبل و بعد به وضوح تفاوت را نشان می دهند.

کدگذاری رنگی کتاب ها برای مرتب کردن قفسه

حتی راه حل ساده کدگذاری رنگی کتاب ها در یک کتابخانه به جای قرار دادن کتاب ها به صورت تصادفی در قفسه ها، کمک می کند تا فضای اتاق بسیار تمیزتر و مرتب تر شود.

3. خرت و پرت ها را در خانه خود مرتب کنید

در خانه بعضی از افراد خرت و پرت های زیادی وجود دارد، مردم بیش از حد وسیله نگه می دارند. شما باید به خاطر داشته باشید که بیشتر این خرت و پرت های دست و پا گیر، قابل تعویض هستند. یک خانه مرتب، یک خانه شاد است. از خود بپرسید این وسیله به چه کار من می آید؟ آیا به زندگی من ارزش و معنی می بخشد؟ آیا به آن احتیاج دارم؟ اگر جواب منفی است، پس خودتان را از شرش خلاص کنید!

خرت و پرت ها را در خانه خود مرتب کنید

4. برچسب زدن و نامگذاری بخش های مختلف خانه

برچسب زدن به لوازم بسیار مهم است اما چون معمولا آخرین مرحله مرتب کردن خانه است، فراموش می شود. با برچسب زدن به لوازم و کشوهای خود اطمینان حاصل کنید که هر کس که از فضای خانه شما استفاده می کند می داند هر چیز کجا قرار دارد، همچنین در مواقعی که تمرکز کافی ندارید به شما کمک می کند تا یادآوری کنید که چه چیزی در آن قفسه است. برای مثال هر وقت بخواهید آشپزی کنید دقیقا می دانید مواد اولیه غذای شما کجا نگه داری می شوند.

لیبل زدن به وسایل برای دادن نظم به منزل

5. وسایل غیرضروری در منزل خود را اهدا کنید

معمولاً افراد از انجام این کار سر باز می زنند و در نتیجه وسایلی که تصمیم گرفته اند از شر آنها خلاص شوند دوباره به آرامی راهشان را به کمد خانه پیدا می کنند!

وسایل غیرضروری منزل خود را اهدا کنید

سازمان دهی و مرتب کردن می تواند طاقت فرسا باشد، به خصوص اگر بخواهید همه مسائل را همزمان حل کنید. اتاق به اتاق پیش بروید و نکات و ترفندهای روزمره که به شما در داشتن یک خانه بسیار مرتب کمک می کنند را به کار بگیرید.

آیا این صحبت ها شما را مشتاق به نوسازی دکوراسیون داخلی منزل ایرانی شما کرد؟ برای ایجاد یک فضای داخلی و خانه مرتب و منظم، همین امروز یک جلسه مشاوره طراحی داخلی رایگان با یکی از برترین طراحان داخلی رایاکو تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ