بهترین رنگ‌‌آمیزی اتاق انتظار برای دفتر کار شما

بازگشت به وبلاگ
بهترین رنگ‌‌آمیزی اتاق انتظار برای دفتر کار شما

همانطور که می‌دانید رنگ‌‌آمیزی اتاق انتظار بسیار بااهمیت است و اتاق انتظار اولین حس و اثر را بر مشتریان شما ایجاد می‌کند.

مهم نیست که چقدر در شغل خود حرفه‌ای هستید، اتاق انتظار دفتر کار شما باید بسیار شیک و جذب‌کننده باشد. بدین ترتیب باید زمان و توجه لازم را برای ایجاد یک دکور مناسب به این فضای بسیار مهم اختصاص دهید.  برای درک اهمیت فضای انتظار، سعی کنید خود را جای مشتری قرار دهید. وقتی وارد یک اتاق انتظار بی‌هویت می‌شوید چه حسی دارید؟ انتظار بر روی صندلی‌های سفت و یا خواندن مجله‌های قدیمی و یا نگاه کردن به دیوارهای سفید یا بژ برای چندین ساعت چه حسی دارد؟ حتما با دیدن این اوضاع نظرتان در مورد فردی که با او قرار دارید نیز تغییر می‌کند.

اگر می‌خواهید شور و علاقه مشتریان خود را حفظ کنید، باید به فکر ایجاد یک فضای صمیمانه و دنج باشید. راحت‌ترین کار استفاده از کاتالوگ رنگ ساختمان برای رنگ‌‌آمیزی اتاق انتظار و انجام چنین فضایی استفاده از رنگ و طرح‌های مناسب است. اما سوال اینجاست که چه رنگ‌هایی برای اتاق انتظار مناسب است؟ هر کسب‌وکاری با توجه به کاری که انجام می‌دهد بهتر است از رنگ خاصی استفاده کند. در این مقاله به چند شغل و رنگ‌های مناسب آن‌ها خواهیم پرداخت.

خدمات پزشکی

در مطب‌های پزشکی باید از رنگ‌هایی استفاده کنید که الهام‌بخش آرامش و آسودگی خاطر باشد.

استفاده از طیف‌های مختلف رنگ آبی برای فضای انتظار دفاتر پزشکی مناسب هستند. طیف‌های روشن رنگ آبی آرامش را به مخاطبین منتقل می‌کند در حالی که طیف‌های تیره‌تر نظرها را بیشتر به خود جلب می‌کند. وقتی از رنگ آبی استفاده می‌کنید، باید توجه کنید که از رنگ‌های گرم نیز حتما به عنوان رنگ مکمل استفاده کنید تا از ایجاد یک محیط سرد جلوگیری شود.

خدمات پزشکی

اگر می‌خواهید تاثیر منفی دیوارهای سفید را خنثی کنید می‌توانید از مبلمان رنگی استفاده کنید. استفاده از مبلمانی با المان‌های آبی یا فیروزه‌ای می‌تواند بسیار الهام‌بخش باشد. همچنین می‌توانید چند تابلوی نقاشی را روی دیوار نصب کنید. استفاده از لوازم تزئینی با رنگ‌های برجسته‌ای مانند آبی، سبز و زرد می‌تواند حس سرزندگی را به فضای انتظار شما اضافه کند. در آخر نیز می‌توانید از لامپ‌های تزئینی مانند آباژورها و لوسترهای شیک نیز استفاده کنید.

اگر متخصص اطفال هستید باید از رنگ‌های بیشتری در اتاق انتظار خود استفاده کنید. به جای استفاده از تابلوهای نقاشی از پوسترهای شاد کودکانه استفاده کنید. همچنین مبل‌ها و کوسن‌های رنگی مخصوص کودکان را نیز فراموش نکنید. می‌توانید از رنگ‌های قرمز، زرد و سبز برای تکمیل رنگ آبی خود در اتاق انتظار استفاده کنید. ایجاد فضایی برای بازی و سرگرم شدن کودکان با اسباب‌بازی‌ها نیز می‌تواند ایده خوبی باشد.

دفتر وکالت

اگر دارای یک دفتر حقوقی هستید، برای رنگ آمیزی ساختمان ، طیف‌های تیره آبی، سبز و قهوه‌ای را به شما برای رنگ‌‌آمیزی اتاق انتظار پیشنهاد می‌کنیم.

طیف‌های تیره رنگ آبی احساس حرفه‌ای بودن و ایجاد فضای گفتگو را به ارمغان می‌آورد. استفاده از طیف‌های تیره رنگ سبز در اتاق انتظار می‌تواند حس امنیت را در مهمانان شما ایجاد کند. استفاده از گلدان‌های مرتب در اتاق انتظار نشان می‌دهد که شما به مشتریان خود اهمیت می‌دهید. برای استفاده خلاقانه از گیاهان، می‌توانید از گلدان‌های بلند و عریض در بین مبلمان خود استفاده کنید. همچنین استفاده از رنگ‌های گرم مانند شرابی، قهوه‌ای و طلایی می‌تواند فضایی صمیمانه و امن را در دفتر کار شما ایجاد کند.

دفتر وکالت

بیشتر بخوانیم: اصول نقاشی ساختمان باغلطک

سالن زیبایی و ماساژ

افرادی که وارد اتاق انتظار این سالن‌ها می‌شوند باید حس تازگی و تجدید حیات را حس کنند.

بنابراین اگر دارای سالن زیبایی یا ماساژ هستید، می‌توانید از رنگ‌های سفید، بنفش و یا رنگ‌های طبیعی دیگر مانند سبز، قهوه‌ای و یا فیروزه‌ای برای رنگ‌‌آمیزی اتاق انتظار استفاده کنید. مشتریان با آمدن به سالن شما قصد دارند استرس هفته کاری خود را از خود دور کنند و یک ظاهر زیبا برای خود ایجاد کنند. استفاده از رنگ فیروزه‌ای می‌تواند تصور آب (نماد شویندگی و تمیزی) و تازگی را به مشتریان شما منتقل کند. رنگ بنفش، حسی معنوی را در اتاق انتظار ایجاد کرده و فضا را تلطیف می‌کند. برای دیوارها نیز سعی کنید از رنگ ساده سفید استفاده نکنید زیرا فضایی سرد و بی‌روح را ایجاد خواهد کرد. در عوض می‌توانید از طرح‌های ساده و یا سنگی (طرحی شبیه به سنگ‌های کنار هم قرار داده شده) استفاده کنید تا فضایی صمیمانه ایجاد کنید.

سالن زیبایی و ماساژ

از مبلمانی با رنگ‌های طبیعی و گرم استفاده کنید. طیفی از رنگ‌های بنفش می‌تواند مکمل خوبی برای این رنگ‌ها باشد. در اینجا نیز از رنگ‌های سفید خالص استفاده نکنید. در عوض می‌توانید از رنگ شیری بهره بگیرید.

مبلمان شیری

برای رنگ‌آمیزی و هویت بخشیدن به دفتر کار خود می‌توانید از دیوارهای بلوک‌بندی شده شیشه‌ای استفاده کنید. برای اینکه این دیوار شیک باشد می‌توانید از بلوک‌های سفید مات و بلوک‌های رنگی نیمه‌شفاف استفاده کنید.

بلوک‌های رنگی نیمه‌شفاف

استفاده از یک آبشار مصنوعی نیز می‌تواند به فضای شما هویت ببخشد. از اقلام تزئینی جذاب نیز بر روی دیوارهای خود بهره بگیرید. البته رنگ این لوازم باید با رنگ غالب دفتر شما هارمونی داشته باشد. در آخر نیز با اضافه کردن یک یا دو میز چوبی قهوه‌ای و چند گلدان شیک، فضایی گرم در اتاق انتظار خود ایجاد کنید.

با استفاده از رنگ‌های خنثی احساس امنیت ایجاد کنید

از رنگ‌های خنثی (مانند خاکستری) که بسیار هم دوست‌داشتنی هستند می‌توان در تمامی کسب‌وکارها استفاده کرد.

البته می‌توانید در کنار رنگ‌های خنثی از دیگر رنگ‌های زیبا نیز استفاده کنید. برای دیوارها می‌توانید از سفید، خاکستری و یا شیری استفاده کنید و با تیره‌تر کردن کف اتاق می‌توانید کنتراست رنگ ایجاد کنید. برای عمق دادن به اتاق انتظار می‌توانید در کف اتاق از طرح‌های هندسی برجسته استفاده کنید و سپس از قالیچه‌های رنگی و لوازم‌ تزئینی دیگر کمک بگیرید. در حالت ایده‌آل بهتر است که از رنگ‌های سفید، سبز با طراوت، نارنجی و یا فیروزه‌ای در مبلمان و صندلی‌های خود استفاده کنید. می‌توانید صندلی‌ها را در کنار دیوار قرار دهید و از کوسن‌هایی با رنگ‌های مکمل در آنها استفاده کنید. استفاده از یک میز گرد کوچک فضای داخلی شما را تکمیل می‌کند. از لامپ‌های آویز نیز می‌توانید برای بهبود فضا استفاده کنید. آویختن لامپ‌هایی در بالای میزها می‌تواند فضای صمیمانه‌ای ایجاد کند. می‌توانید از کتابخانه‌های مدرن نیز در گوشه اتاق انتظار خود استفاده کنید.

نکات پایانی

همانطور که مشاهده کردید تعداد زیادی رنگ وجود دارند که با انتخاب آن‌ها می‌توانید سرزندگی و هویت را به اتاق انتظار خود اضافه کنید.

اما اگر می‌خواهید مشتریان خود را تحت تاثیر قرار دهید باید انتخابی هوشمندانه داشته باشید. اگر خودتان قادر به انتخاب رنگ‌ها نیستید می‌توانید از افرادی که دانش این کار را دارند کمک بگیرید. در نهایت باید گفت سرمایه‌گذاری در بهبود فضای اتاق انتظار در بلند مدت برای شما سودآور خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ