طراحی داخلی و ۱۰ گرایش مهم آن در سال ۲۰۲۰

بازگشت به وبلاگ
۱۰ گرایش مهم طراحی داخلی در سال ۲۰۲۰

بررسی‌ها در حوزه طراحی داخلی نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۰ به روندها و گرایش‌های خاصی پرداخته خواهد شد و ما قصد داریم این موارد را با شما به اشتراک بگذاریم. در سال پیش‌رو، اشکال تزئینی، مبلمان‌ها، ورودی‌ها و لوازم دیگر بیشتر دارای طراح‌های منحنی و قوس‌‌دار هستند. همچنین لوازم منزل مانند صندلی، پرده‌ها و… همگی به شکلی متفاوت و مدرن در جای‌جای خانه به نمایش در می‌آیند. برای آگاهی از روندهای طراحی داخلی منزل ایرانی در سال پیش رو بیایید با هم به ادامه مقاله بپردازیم.

نشیمن‌گاه‌های تعبیه شده داخل سازه‌ها

ایجاد نشیمن‌گاه داخل سازه‌های مختلف خانه می‌تواند بسیار جذاب باشد. به عنوان مثال می‌توانید یک نشیمن‌گاه در قاب پنجره ایجاد کنید تا یک منظره عالی داشته باشید و یا گوشه‌ای دنج برای مطالعه ایجاد کنید. این روش می‌تواند یک تکنیک عالی برای صرفه‌جویی در فضای داخلی نیز باشد. جزئیات جالب معماری مانند این نمونه، در سال ۲۰۲۰ اهمیت ویژه‌ای دارند و بیشتر از پیش آن‌ها را مشاهده خواهید کرد.

نشیمن‌گاه‌های تعبیه شده داخل سازه‌ها

طاق‌های قوس‌دار در طراحی داخلی

المان دیگری که در حال رشد و مد شدن است استفاده از طاق‌های قوس‌دار است. این المان به خصوص در درها، ورودی‌ها و پنجره‌ها به صورت بسیار ساده و بدون جزئیات پیچیده استفاده خواهد شد. اگر نمی‌توانید تغییرات ساختاری گسترده‌ای در منزل خود ایجاد کنید می‌توانید این المان را در مواردی مانند آینه دیواری خود استفاده کنید.

طاق‌های قوس‌دار

مبلمان حجیم و گرد

استفاده از طرح‌های قوس‌دار در سال جدید شامل مبلمان‌ها نیز می‌شود. لوازم منزل مانند مبل‌ها، میزها، صندلی‌ها و… در سال جدید به صورت موج‌دار و گاهی هم نامتقاران بوده و یادآور دکورهای دهه هفتاد می‌باشند. در سال ۲۰۲۰ فقط منحنی‌ها هستنند که اهمیت دارند و از آن‌ها در موارد مختلفی استفاده خواهد شد.

مبلمان حجیم و گرد

استفاده از اشکال ارگانیک

در دنیای طراحی دو نوع شکل وجود دارند که از قانون خاصی پیروی نمی‌کند. یکی اشکال ارگانیک، که از اشکال حاضر در طبیعت الهام گرفته شده‌اند مانند شکل گل‌ها، ردپاها و… و یکی هم طرح‌هایی که زاییده ذهن هستند و نشان از یک امر طبیعی ندارند که به آن‌ها طراحی آزاد نیز گفته می‌شود. در حالی که استفاده از طرح‌های رایج برای مدتی مرسوم شده بود ولی به نظر امسال این گرایش کمتر شده و در سال جدید بیشتر از طرح‌های ارگانیک استفاده خواهد شد. این اشکال را می‌توان در جاهای مختلفی از پادری‌های حمام گرفته تا شمع‌ها مشاهده کرد.

بیشتر بخوانیم: از رنگ آمیزی ساختمان چه می‌دانید؟

استفاده از سبز مات

با اینکه امسال آبی کلاسیک از طرف نهاد پنتون به عنوان رنگ سال انتخاب شده است ولی ما بیشتر شاهد استفاده از سبز مات هستیم. از طیف زیتونی تا پسته‌ای این رنگ به طور فزاینده‌ای استفاده می‌شود. این طیف از رنگ‌ها برای افرادی که به دنبال رنگ‌های خنثی هستند بسیار دلپذیر و خوشایند است.

استفاده از سبز مات

استفاده از روکش‌های چوبی مدرن

شاید فکر کنید که در خانه‌های مدرن دیگر از روکش‌های چوبی استفاده نخواهد شد، اما اینگونه نیست و اوضاع طراحی در حال تغییر است. استفاده از روکش‌های چوبی به صورت تخته‌های باریک، در زوایای زیبا و در مکان‌های مختلف خانه می‌تواند فضایی سرزنده و خوشایند ایجاد کند. برای استفاده از روکش‌های چوبی هیچ محدودیتی ندارید و حتی در حمام و آشپزخانه نیز می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. استفاده از این روکش‌ها در حمام و یا آشپزخانه می‌تواند گرمای خاصی که این مکان‌ها نیاز دارند را فراهم کنند.

استفاده از روکش‌های چوبی مدرن

استفاده از هنر بافندگی

مدتی است  هنرمندانی که با بافتنی‌ها سروکار دارند اثرهای هنری خود را در نمایشگاه و گالری‌ها به نمایش می‌گذارند. اما سال ۲۰۲۰ زمانی است که این اثرهای هنری را در خانه‌ها مشاهده خواهیم کرد. اثرهایی مانند ملیله‌های به هم بافته شده و یا پرده‌هایی با گره‌های ریز و ظریف از این دست آثار هستند. شما نیز می‌توانید از این آثار در خانه خود استفاده کنید.

استفاده از هنر بافندگی

از کاشی‌های طرح‌دار در طراحی داخلی استفاده کنید

در دهه قبلی استفاده از کاشی‌های سفید در طراحی داخلی بسیار رایج بود. ظاهرا در سال جدید ورق برگشته و کاشی‌های طرح‌دار وارد بازی شده‌اند. امروزه شاهد استفاده از کاشی‌های برجسته و طرح‌دار به اندازه‌های مختلف بر روی دیوار و کف اتاق‌ها و یا سقف و کف سرویس‌های بهداشتی هستیم.

از کاشی‌های طرح‌دار استفاده کنید

بیشتر بدانیم: همه چیز درباره طراحی نمای ساختمان

ایجاد باغچه‌ داخل منزل

با توجه به استقبال زیاد از گیاهان آپارتمانی و همچنین دیوارهای داخلی که بخشی از آن یا کل آن با پوشش گیاهی پوشیده شده‌اند، نباید تعجب کنیم که امسال کمی پا را فراتر گذاشته و از باغچه‌ داخل خانه خود استفاده کنیم. با این کار قطعه‌های کوچک طبیعت را به داخل خانه آورده و  ساکنین منزل به راحتی از وجود المان‌های طبیعی در خانه خود لذت می‌برند.

ایجاد باغچه‌ داخل منزل

استفاده از نی و خیزران

این المان نیز در لوازم مختلفی مانند مبلمان، آویزهای تزئینی لامپ‌ها و درهای کابینت و فرش‌های تزئینی قابل استفاده است. و در سال جدید شاهد به وفور آن‌ها را در منازل مختلف و مدرن تماشا خواهیم کرد.

استفاده از نی و خیزران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ