اتاق خواب دخترانه ساده را چگونه زیبا بچینیم؟

بازگشت به وبلاگ
اتاق خواب دخترانه

اتاق خواب همیشه جایی برای استراحت و آسایش افراد بوده و شما باید در آنجا احساس آرامش داشته باشید. بنابراین دکوراسیون اتاق خواب بسیار مهم است و به اینکه چه کسی از آن استفاده می‌کند بستگی دارد. چیدمان اتاق خواب دخترانه برای دختران بسیار مهم است و نکاتی که مد نظر آنهاست علاوه بر سایر توصیه‌ها مهم است. زیبا بودن دکوراسیون این اتاق هم باعث بر آرامش و شادی فرد موثر است و هم حس خوبی به او منتقل می‌کند.

از سویی دیگر طراحی و چیدمان اتاق خواب دخترانه به خصوص در دختران نوجوان و جوان دشوار است و با پیچیدگی‌های خاصی همراه است. نظر و سلیقه آنها بسیار مهم است و علاوه بر این ممکن است این سلیقه تغییر کند؛ بنابراین شما باید اتاقی را طراحی کنید که علاوه بر زیبایی و به روز بودن، در طول زمان شیک باقی بماند.در ادامه به نکاتی اشاره می‌کنیم که با استفاده از آنها می‌توانید دکوراسیون اتاق خواب دخترانه مورد نظرتان را به سادگی بچینید.

طراحی اتاق خواب دخترانه

دیوارها و کف اتاق

مهم‌ترین بخش و پایه هر اتاق دکوراسیون دیوارها و کف اتاق است. رنگ‌بندی و سبک چیدمان این بخش از اتاق بسیار مهم است. از آنجایی که روی اتاق خواب کار می‌کنید، باید علاوه بر رنگ‌بندی زیبا و سبک شیک از معیارهایی استفاده کنید که به کیفیت خوابتان هم کمک کند. رنگ‌های ملایمی که طرح‌های سبک و زنانه دارند می‌توانند ایده‌آل باشند. رنگ کرم به همراه آبی کمرنگ یا سرمه‌ای فضای اتاق را آرام می‌کند. همچنین استفاده از رنگ‌های مشکی، خاکستری و سفید به همراه رنگ‌های ملایم می‌تواند ظاهری مدرن در اتاق ایجاد کند. استفاده از صورتی و نارنجی بر روی دیوارها و رنگ چوبی بر روی کف نیز می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

برای اینکه سبک اتاق خواب دخترانه زیبا به نظر برسد، می‌توانید کمی خلاقیت ایجاد کنید. مثلا دیوارهای مختلف را متفاوت رنگ کنید یا اینکه از طرح‌های گلدار برای انتخاب کاغذ دیواری استفاده کنید.
همچنین می‌توانید در اتاق خواب دخترانه برای جلوگیری از تکراری شدن فضا، از قاب عکس‌ها و پوسترهایی با رنگ متفاوت استفاده کنید؛ البته بهتر است از عکس‌هایی استفاده کنید که مورد علاقه خودتان باشد. توجه داشته باشید که فضای اتاق خواب نباید شلوغ باشد و استفاده از چند وسیله تزئینی کافی است. استفاده بیش از حد از اجزای دکوراسیون باعث کوچک به نظر رسیدن اتاق می‌شود.
همچنین می‌توانید برای اینکه اتاقتان را شخصی نشان بدهید، عکس‌های خانوادگی و دوستانه را به دیوارها اضافه کنید. می‌توانید با استفاده از اجزای خاصی مثل تخته سیاه یا تخته‌های مگنتی یادداشت‌های مورد علاقه‌تان را به دیوار بچسبانید.

طراحی اتاق خواب دخترانه

تخت خواب

مثل هر اتاق خواب دیگری یکی از مهم‌ترین اجزای اتاق خواب دخترانه تخت خواب است. شما می‌توانید محدوده تخت خواب را با استفاده از یک سبک خلاقانه تزئین کنید. قرار دادن قفسه، میز و کشو در کنار تخت خواب یا استفاده از تخت خواب‌هایی که خود دارای کشو هستند می‌تواند انتخاب خوبی باشد؛ چراکه معمولا وسایل ریز و درشت خانم‌ها نیاز به دسته‌بندی و طبقه‌بندی دارد.
انتخاب رنگ و سبک یکسان در اجزای مختلف تخت خواب مثل کمدها، تخت، تشک، بالش و پتو بسیار مهم است. ضمنا قرار دادن تخت خواب در جای مناسب بسیار مهم است؛ می‌توانید تخت خواب را در گوشه اتاق یا در کنار پنجره قرار دهید تا از نور طبیعی استفاده کنید. یکی از کارهایی که می‌توانید برای افزایش راحتی خود انجام بدهید این است که یک سایبان پارچه‌ای برای تخت خواب خود درست کنید؛ اینکار علاوه بر اینکه خواب شما را آسوده‌تر می‌کند، سبک جالبی به اتاق خواب دخترانه شما اضافه می‌کند. البته باید رنگ و مدل سایبان را نیز در نظر داشته باشید.

تخت خواب دخترانه

مبلمان اتاق خواب دخترانه

وسایل و مبلمان داخل اتاق خواب نیز در زیبایی و راحتی آن موثر است.

• آینه یکی از مهم‌ترین اجزای اتاق خواب دخترانه است که بهتر است به صورت قدی انتخاب شود؛ می‌توان آن را روی دیوار نصب کرد یا اینکه به درب کمد وصل کرد. همچنین می‌توانید از آینه مخصوص میز آرایش برای قرار دادن آینه استفاده کنید.
• استفاده از میز در اتاق خواب قطعی است. سعی کنید یک میز کوچک با قرار دادن جزئیات در گوشه اتاق خواب داشته باشید تا بتوانید از آن به راحتی استفاده کنید.
• ست سطل زباله و دستمال کاغذی می‌تواند اتاق شما را جزئی‌تر نشان دهد و اگر در هنگام خرید آن به سبک دخترانه علاقه داشته باشید، بیش از پیش اتاقتان را جذاب می‌کنید.
• دراور نیز یکی دیگر از اجزای مورد نیاز اتاق خواب دخترانه است. بهتر است در هنگام انتخاب دراور مناسب، به رنگ آن توجه کنید تا با اتاق شما مطابقت داشته باشد. البته اگر اتاق بزرگی در اختیار دارید می‌توانید از یک کمد برای قرار دادن لباس‌ها استفاده کنید؛ چراکه کمد کاربرد و زیبایی بیشتری دارد.
و در آخر باید گفت که در طراحی اتاق خواب دخترانه باید به قرار دادن درست وسایل در کنار هم توجه کنید. بهتر است وسایلی را که به هم مربوط‌اند در یک مکان نگه دارید.

مبلمان اتاق خواب دخترانه

اتاق خواب دخترانه ساده

برای طراحی یک اتاق خواب دخترانه ساده که هم جذاب و کم هزینه باشد و در عین ساده به نظر برسد، توصیه می‌کنیم نکات زیر را در نظر بگیرید.

  • از یک رنگ دخترانه مثل صورتی یا نارنجی برای رنگ کردن دیوارها استفاده کنید.
  • وسایل و مبلمان دخترانه تهیه کنید. برای انتخاب تجهیزات و وسایل اتاق خواب می‌توانید از مبلمان یک رنگ سفید به همراه میز، صندلی و آینه استفاده کنید. سعی کنید از دو یا سه سبک متفاوت در انتخاب مبلمان استفاده کنید و در غیر این صورت تمام وسایل را با یک سبک خریداری کند.
  • استفاده از تخت و لوازم خواب ساده به رنگ‌های سفید یا صورتی می‌تواند در عین سادگی زیبایی خاصی به اتاق شما اضافه کند.
    سعی کنید از یک فرش بزرگ برای پوشاندن اتاق خواب دخترانه استفاده کنید. البته بهتر است کل کف اتاق را نپوشانید.
  • استفاده از عکس‌ها، متن‌ها و یادگاری‌های دخترانه بر روی دیوار و درب اتاق در چنین سبکی معمول است. می‌توانید از یک تخته سیاه برای چسباندن این عکس‌ها استفاده کنید. همچنین قرار دادن یک یا دو قاب عکس و پوستر نیز جذاب به نظر می‌رسد.
  • سعی کنید ترکیب نوری اتاق خواب دخترانه را سبک نگهدارید. مثلا از آباژور استفاده کنید یا پرده‌هایی را قرار دهید که اجازه استفاده از نور طبیعی را به شما می‌دهند. البته برای مطالعه و کار حتما نور قوی داشته باشید تا از خستگی و ضعف چشم‌ها جلوگیری کنید .
اتاق خواب دخترانه ساده

بیشتر بخوانید: ۵ ترکیب رنگ آرام بخش برای اتاق خواب شما

اتاق خواب دخترانه رویایی

اتاق خواب دخترانه رویایی نوعی از اتاق خواب است که با تاثیرپذیری از محیط اطراف خود و با استفاده از اجزای فانتزی تزئین می‌شود. در واقع اتاق خواب رویایی باید سبکی شیک و بی‌نظیر داشته باشد تا اصطلاحا لاکپری بودن آن را از سایر انواع اتاق خواب متمایز کند. برای طراحی اتاق خواب دخترانه رویایی تنها کافی است وسایل معمول را طوری استفاده کنیم تا ویژگی‌ خاص بودن آن نمایان شود؛ البته باید جزئیاتی را نیز به این اتاق افزود. برای مثال:
کاغذ دیواری به عنوان بخش مهمی از این سبک اتاق خواب دخترانه شناخته می‌شود. شما در انتخاب کاغذ دیواری کامل آزادید اما باید دقت کنید که طرح و رنگ آن با سایر اجزا هماهنگ بوده و خیلی شلوغ نباشد.
توصیه می‌شود برای ساختن چنین اتاق خوابی حتما از یک فرش یا قالیچه که ترجیحا طرح‌های فانتزی و رنگ خاصی دارد استفاده کنید. یک فرش نرم که با ویژگی راحت بودن اتاق خواب هماهنگ باشد.
داشتن یک تخت به همراه پرده، بالش، پتو و تشک هماهنگ و زیبا باعث می‌شود اتاق خواب دخترانه رویایی شما بیش از پیش جذاب به نظر برسد. استفاده از رنگ‌های خاص و حتی استفاده از چند رنگ هماهنگ در این وسایل مجاز است. البته بهتر است به ویژگی‌ راحتی و آزار ندادن چشم‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید.
بهتر است از مبلمانی استفاده کنید که علاوه بر راحتی یک فضای قصرگونه ایجاد می‌کنند. بنابراین نیازی به استفاده از تجهیزات مخصوص بزرگسالان وجود ندارد و شما می‌توانید از مبلمان فانتزی با طراحی خاص استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ