نماشویی و انواع آن | خدمات شستشوی نمای ساختمان در تهران با مواد نانو

بازگشت به وبلاگ
نماشویی و انواع آن

ممکن است شما نیز تا به حال دیده باشید که نمای ساختمان محل کار یا محل زندگی‌تان نسبت یا سایر ساختمان‌ها کثیف‌تر است و این باعث شده احساس خوبی نداشته باشید. از آنجایی که هزینه تعویض نمای ساختمان بالاست و نماشویی ساختمان نیز توسط خود فرد امکان‌پذیر نیست، باید از تیم‌ها و شرکت‌های تخصصی در این مورد کمک گرفت.

خوشبختانه امروزه شرکت‌هایی مثل رایاکو خدمات شستشوی نمای ساختمان را با کمترین هزینه ارائه می‌کنند و تمام آلودگی‌های ممکن را با روش‌های مختلف از بین می‌برند. این آلودگی‌ها ممکن است در اثر عوامل مختلفی مثل دود ناشی از خودروها و صنایع، بارش باران‌های اسیدی و آلوده، لکه‌های ناشی از سیمان و مصالح، گرد و خاک و … ایجاد شده باشند. البته نوع کثیفی‌ها در ساختمان اهمیتی ندارد و برای هر نوع نظافت نمای ساختمان بهتر است از متخصصان آن کمک بگیریم.

چرا نماشویی ضرورت دارد؟

شاید بپرسید که چرا باید از خدمات نماشویی ساختمان استفاده کنیم؟ امروزه نمای ساختمان‌ها از مصالح مختلفی مثل شیشه، کامپوزیت، سیمان، سنگ و آجر ساخته شده است. اگر نمای ساختمان یک طبقه باشد، شما به راحتی می‌توان با یک نردبان و تی تمام نمای ساختمان را تمیز کنید. اما در مورد ساختمان‌های چند طبقه قضیه کاملاً متفاوت است؛ به خصوص در شهرهای بزرگ و شلوغی مثل تهران که ممکن است لازم باشد هر سال دو بار شستشو نما را انجام دهید.

امروزه برای شستشوی نمای ساختمان شرکت‌های مختلفی وجود دارند که با نیروی حرفه‌ای و ابزار تخصصی این کار را برای شما انجام می‌دهند. البته نمی‌توان گفت که خدمات تمام این شرکت‌ها ایده‌آل است، و باید بهترین تیم را نیز برای این کار پیدا کنید. شما با استفاده از این خدمات می‌توانید احتمال آسیب به نمای ساختمان را کم کنید و با توجه به گران قیمت بودن تعویض نما، از مزایای اقتصادی این کار هم بهره ببرید.

متخصصان نماشویی با استفاده از مواد مختلف و تجهیزاتی که در اختیار دارند، می‌توانند شستشوی سنگ نمای ساختمان را بر عهده بگیرند و آسیب‌های احتمالی را کاهش دهند. البته همانطور که گفتیم برای دریافت خدمات خوب در ازای هزینه‌ای که می‌پردازید، باید انتخاب شرکت و تیم شستشو نما را نیز در اولویت خود قرار دهید. در ادامه بیشتر با انواع خدمات شستشو نمای ساختمان آشنا می‌شویم.

شستشوی نما

خدمات نماشویی چگونه است؟

تا اینجا متوجه شدیم با توجه به دشواری در رسیدگی و شستن نما با و اینکه این بخش دائما در معرض آلودگی قرار دارد و این آلودگی به راحتی از بین نمی‌رود، بهتر است از خدمات نماشویی ساختمان به این منظور استفاده کنیم. این خدمات شامل هر گونه تمیز کردن نما و شستشوی سنگ نمای ساختمان می‌باشد. برای این منظور ممکن است از ابزارهای مختلفی کمک گرفته شود که در اختیار افراد عادی نیست.

در خدمات نماشویی از ابزارهایی مثل انواع واتر جت تک فاز و سه فاز، طناب، کمربند کار در ارتفاع، بالابر، ابزارهای معمولی (مثل تی) و … استفاده می‌کنند تا بتوان نمای ساختمان را اعم از آجری، سنگی و شیشه‌ای به نحو احسن تمیز کرد. شستشوی نمای ساختمان روش‌های مختلفی دارد. نوع و روش این خدمات تا حد زیادی به کثیف بودن ساختمان و سطح خدمات مورد نیاز بستگی دارد.

روش‌های نماشویی ساختمان

نماشویی ساختمان بسته به مقدار آلودگی‌ها و نوع دسترسی که ساختمان می‌دهد، متفاوت است. گاهی ممکن است از این روش‌ها به صورت ترکیبی برای تمیز شدن هر چه بیشتر نما استفاده شود. به طور کُلی روش‌های شستشو نما شامل:

شستشو نما با طناب

شستشو نما ساختمان با طناب یکی از مهم‌ترین روش‌های ارائه این خدمات است. در این روش نمای ساختمان توسط پرسنلی صورت می‌گیرد که به صورت ایمن با طناب‌های خاصی متصل شده‌اند. در این روش ممکن است از شوینده‌ها و روش‌های نظافتی مختلفی استفاده کنند.

شستشو نما با طناب

بیشتر بخوانید:  ؛آشنایی با انواع طراحی نمای ساختمان

شستشو نمای ساختمان با واتر جت

واترجت شستشوی نمای ساختمان یک روش بسیار متداول است که از فشار زیاد آب برای نماشویی استفاده می‌کند. در این روش ممکن است از فشارهای مختلفی برای از بین بردن آلودگی‌ها استفاده کنند. با این روش می‌توان تا حد زیادی جرم‌ها و آلودگی‌ها را از بین برد.اما نکته‌ای که وجود دارد این است که از این روش تنها برای نمای ساختمان‌هایی که آلودگی چندانی ندارند استفاده می‌شود و برای شستشوی دقیق‌تر از سایر روش‌ها کمک می‌گیرند. همچنین شستشوی شیشه نمای ساختمان با این روش ممکن نیست.

شستشوی نمای ساختمان با واترجت

نماشویی با داربست

این روش نسبت به سایر روش‌ها قدیمی بوده و امروزه خیلی متداول نیست؛ چرا که کار در این شرایط سخت است و البته امنیت مناسبی هم تامین نمی‌شود.

شستشوی نما با واتر سندبلاست

در شرایطی که شستشوی نما با واتر جت ممکن نباشد، از واتر سندبلاست استفاده می‌کنند. در این روش عملاً سطح نما لایه برداری می‌شود و حتی قدیمی‌ترین لکه‌های نما نیز از بین می‌روند.

نماشویی با بالابر

برای شستشوی نمای ساختمان می‌توان از بالابرهای صنعتی استفاده کرد. این روش هزینه بیشتری در بر دارد و به همین دلیل کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نماشویی با بالابر

شستشوی شیشه ساختمان

نماهای شیشه‌ای به دلیل زیبایی و بازتابی که دارند بسیار پرطرفدارند و به همین دلیل باید شستشوی شیشه نمای ساختمان با دقت انجام شود تا این نماها درخشندگی خود را به نمایش بگذارند. همانطور که گفتیم نماهای شیشه‌ای را نمی‌توان با فشار شست و روش مخصوصی برای آن لازم است. برای نماشویی شیشه ممکن است از طناب استفاده کنند و با استفاده از مواد ملایم و ابزارهایی مثل اسفنج و تی مخصوص استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که شستن نمای ساختمان بسیار حساس است و باید با دقت و ظرافت زیادی انجام شود.

مواد شستشوی نمای ساختمان

همانطور که گفتیم نماشویی ساختمان با روش‌های مختلفی انجام می‌شود و البته از مواد مختلفی نیز به این منظور استفاده می‌شود. در ادامه موادی که ممکن است با توجه به میزان آلودگی نما و جنس نما مورد استفاده قرار بگیرند را معرفی می‌کنیم:

شستشو نما با آب

زمانی که نمای ساختمان از آلودگی زیادی برخوردار نیست و در اثر زمان جرم و آلودگی انباشته نشده است، می‌توان از آب به تنهایی برای شستشوی نمای ساختمان استفاده کرد. این روش همان واتر جت است که آب پرفشار را به نمای ساختمان می‌زند و آلودگی‌های ظاهری را تا سطح خوبی پاک می‌کند.

شستشو نما با آب و سیلیس

در شرایطی که آب پرفشار به تنهایی کافی نباشد، برای از بین بردن لکه‌ها و جرم‌های سخت از آب و سیلیس استفاده می‌شود. این روش همان واتر سندبلاست است که یک لایه ظریف از ساختمان را بر می‌دارد و بالاترین مقدار نظافت را ارائه می‌کند.

اسیدشویی نما

برای شستشو نما می‌توان از اسیدهای سبک نیز استفاده نمود. این روش برای پاک کردن ماسه و سیمان از روی سنگ‌های گرانیت نیز کاربرد دارد.

شستشو نمای ساختمان با مواد نانو

برای شستشو نما می‌توان از اسیدهای سبک نیز استفاده نمود. این روش برای پاک کردن ماسه و سیمان از روی سنگ‌های گرانیت نیز کاربرد دارد. در شرایطی که آلودگی‌های خیلی جزئی را نیز مایل باشید تمیز کنید، می‌توان از مواد نانو برای نماشویی استفاده کرد. این کار اغلب برای تمیز کردن نماهای شیشه‌ای به کار می‌رود اما برای سایر سطوح نیز بعضی مواد نانو مخصوص قابل استفاده است.

قیمت شستشوی نمای ساختمان

هزینه شستشوی نمای ساختمان به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان یک عدد دقیق را برای آن بیان کرد. در واقع ممکن است در مراکز مختلف و در شرایط مختلف قیمت‌های مختلفی را برای نماشویی اعلام کنند که در مراکز معتبر این قیمت با توجه به فاکتورهای مشخصی تعیین می‌شود. این عوامل شامل:

• ارتفاع ساختمان
• میزان آلودگی نمای ساختمان
• جنس نمای ساختمان
• مدت زمانی که برای شستشو نما لازم است
• روش نماشویی
• تجهیزات و موادی که در خدمات نماشویی استفاده می‌شود

همانطور که می‌دانید برای شستشو نما به تجربه و مهارت خاصی نیاز است که شرکت‌های تخصصی در این زمینه نیز از این مهارت‌ها برخوردارند. اما نکته‌ای که قابل توجه است این است که این شرکت‌ها در ازای خدماتی که ارائه می‌‌کنند ممکن است هزینه‌های متفاوتی دریافت کنند. در این مورد باید گفت که شرکت رایاکو با خدمات شستشوی نمای ساختمان در تهران با تمام تجهیزات خود آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است و نماشویی را با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت ارائه می‌کند. برای دریافت لیست قیمت شستشوی نمای ساختمان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شرکت نماشویی در تهران

تا اینجا متوجه شدیم که مهم‌ترین نکته در مورد شستشوی نمای ساختمان انتخاب مناسب‌تری خدمات و بهترین شرکت برای ارائه خدمات نماشویی است. رایاکو شرکت خدمات ساختمانی است که با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت سعی می‌کند رضایت مشتریان را کسب کند. شرکت رایاکو یک تیم باتجربه و بسیار فعال است که پیشرفته‌ترین تجهیزات و امکانات برای ارائه خدمات خود استفاده می‌کند و به همین دلیل به صورت تضمینی کار می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از تمام خدمات رایاکو و مشاهده لیست قیمت شستشوی نمای ساختمان ، با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ