اصول طراحی اتاق نشیمن

بازگشت به وبلاگ
اصول طراحی اتاق نشیمن

زمان زیادی را در اتاق نشیمن می گذرانیم، پس این اتاق باید آماده پذیرای مناسبت های گوناگونی باشد. زمان دورهمی های خانوادگی، دوستانه و تفریحات رسمی همگی به تفریح و شادی در این اتاق ختم می شوند، بنابراین باید طراحی زیبا و راحتی داشته باشد.

نکات ضروری به هنگام طراحی اتاق نشیمن

طراحان برجسته داخلی ما چند نکته ضروری برای رسیدن به طراحی داخلی اتاق نشیمن تدوین کرده اند، پس به اطراف خود نگاه کنید و آماده دریافت این نکات باشید.

به هماهنگ بودن وسایل خود اهمیت دهید

قبل از اینکه وارد جزئیات ضوابط طراحی نشیمن شوید، باید اذعان کرد که هارمونی (هماهنگی) اولین نکته برای رسیدن به هر طراحی موفقیت آمیزی خواهد بود. در واقع، اگر اتاق نشیمن شما مملو از وسایل جداگانه­ای باشند که با گذر زمان کنار هم قرار گرفته اند یا در قالب هدیه آن ها را دریافت کرده اید، به احساس تمامیت و یکپارچگی نمی رسید.

هنگام باز مدلسازی اتاق نشیمن، داشتن هدف مشخص در ذهن اولین گام ضروری محسوب می شود. سایت پینترست میتواند منبع فوق العاده ای برای جستجوی طرح های بیشمار الهام بخش باشد که می توانید به ایده­ای روشن به طرح نهایی فضای خود برسید.

به هماهنگ بودن وسایل خود اهمیت دهید

حتما بخوانید: ترفندهای کوچک برای زیبا کردن اتاق نشیمن

زیبایی و راحتی در محیط را در نظر بگیرید

وقتی به سبک و زیباشناسی کار خود رسیدید، در مورد راحتی نیز فکر کنید. دلربایی و جذابیت هدف اصلی دکوراسیون و طراحی اتاق نشیمن ایرانی است، بنابراین تمام وسایل (بخصوص وسایل نشستنی) باید راحت و عالی باشند.

با توجه به هدف ایجاد فضای دنج، باید گفت که منسوجات دوست شما هستند. قالیچه های نرم، کوسن های پُف­دار، پتوهای نرم همگی دوست شما خواهند بود. این عناصر شخصیت منحصربفردی به طرح داخلی اتاق نشیمن می دهند و آن را جذاب و دلرباتر می کنند.

مبل کوسنی، صندلی راحتی، چهارپایه، کوسن ایده فوق العاده ای برای زمانی است که نیاز به جای بیشتری برای نشستن دارید. آن ها وسایل فوق العاده ای برای کاربردهای روزمره هستند، فضای دنجی ایجاد کرده و پالت رنگی یکپارچه ای ایجاد می کنند.

زیبایی و راحتی در محیط را در نظر بگیرید

وسایلی با ابعاد مناسب محیط را انتخاب کنید

یکی از اشتباهات رایج در اتاق های نشیمن کوچک، انتخاب مبلمان بسیار کوچک است. گرچه توجه به تناسب مبلمان اهمیت دارد (و بخش غول پیکر نمی تواند برای اتاق نشیمن کوچک گزینه خوبی باشد)، اما قرار نیست خیلی هم به فکر مبلمان کوچک باشید. شاید در ابتدا برایتان خلاف واقعیت بنظر برسد، اما یک مبلمان بزرگ می تواند کل فضای شما را پوشش داده و برخلاف مبلمان و وسایل کوچک، فضای اتاق شما را بزرگتر کند. حتماً خودتان امتحان کنید!

وسایلی با ابعاد مناسب محیط را انتخاب کنید

فضای سبز در محیط اتاق نشیمن ایجاد کنید

این گزینه خیلی راحت است و برای تمام اتاق ها عملی خواهد بود. گل و گیاه زندگی به فضا می دهد و در طراحی دکوراسیون داخلی خانه خیلی عالی هستند، به کمک آن ها گوشه های فراموش شده را با طرح های کامل پُر خواهید کرد. اگر این کار کافی نیست، از برخی گیاهان برای پاکسازی آلودگی فضای داخلی استفاده کنید.

فضای سبز در محیط اتاق نشیمن ایجاد کنید

به نور پردازی محیط توجه کنید

نور طبیعی همیشه به اتاق زندگی می دهد. پس در طول روز پرده ها را کنار بزنید و از دلنوازی نور طبیعی لذت ببرید.

از قبل به شیوه نورپردازی طرح خود توجه کنید و به گزینه های مختلف فکر نمایید. نورپردازی کلی محیط، فضایی با نورپردازی قوی، پراکندگی نورهای ملایم در اتاق نشیمن عالی هستند. لامپ های قابل تنظیم ابزار عالی محسوب می شوند، زیرا در هر موقعیتی متناسب با نورپردازی خود، قادر به تنظیم آن ها هستید.

به نور پردازی محیط توجه کنید

لایه چینی درستی را در اتاق نشیمن انجام دهید

اگر طراحی اتاق نشیمن احساس نامطلوبی را القاء می کند، لایه چینی استراتژی موثری خواهد بود. مهم نیست که کوسن روی کاناپه می گذارید، یا وسایل جانبی دیگر بروی سطوح مختلف یا قالیچه روی زمین، مهم جذاب و سرزنده کردن محیط توسط این منسوجات خواهد بود.

لایه چینی درستی را در اتاق نشیمن انجام دهید

فهرستی از وسایل موردنیاز خود را تهیه کنید

با توجه به نکات متعدد در خصوص آنچه باید در طرح اتاق نشیمن تغییر دهید، شاید وسوسه شوید که خیلی از وسایل خود را بایگانی کنید، اما این کار درست نیست. فهرستی از تمام چیزهایی که می خواهید داشته باشید تهیه کنید و سپس ببینید که چه چیزهایی موجود دارید. پوشش رنگ، رنگ آمیزی منزل، جابجایی وسایل می تواند سرزندگی جدیدی به وسایل و فضای موجود بیافزاید. شاید تعجب انگیز باشد، اما بخشی از طراحی جدید اتاق نشیمن همین حالا در اطراف شما حاضر و آماده است.

آیا به دنبال راهنمایی حرفه ای و مقرون به صرفه هستید؟ طراحان داخلی rayacoo منتظر شما هستند. همین حالا برای دریافت مشاوره جهت طراحی اتاق نشیمن خود اقدام کنید.

فهرستی از وسایل موردنیاز خود را تهیه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ