5 ترکیب رنگ آرام بخش برای اتاق خواب شما

بازگشت به وبلاگ
5 ترکیب رنگ آرام بخش برای اتاق خواب شما

اتاق خواب مکانی است که می‌توانید در آنجا از دنیای بیرون جدا شوید و با خودتان دوباره ارتباط برقرار کنید. به همین دلیل، باید به دقت در مورد طراحی دکوراسیون داخلی منزل و از همه مهم‌تر اتاق خواب خود فکر کنید و برای انتخاب مبلمان و رنگ مناسب وقت صرف کنید.

ترکیب رنگ های مناسب برای اتاق

در این مقاله شما را با پنج ترکیب رنگ آرام‌بخش برای اتاق خواب آشنا خواهیم کرد. با این ترکیب‌های رنگی می‌توانید ظاهر مطلوبی برای اتاق خود ایجاد کنید. به یاد داشته باشید باید به تعادل رنگ‌ها دقت کنید. رنگ اصلی باید در 60 درصد فضا بکار برده شود. در 30 درصد از رنگ دوم و در 10 درصد باقی مانده از رنگ سوم استفاده می‌شود.

آبی و زرد

وقتی از اتاق خواب صحبت می‌شود آبی و زرد یک ترکیب کلاسیک محسوب می‌شوند. اگر به دنبال حس نشاط و شادی هستید رنگ زرد خردلی یک  انتخاب ایده‌آل است و آبی یک فضای آرام و صلح‌آمیز را خلق می‌کند.

زرد، رنگی است که با شادی، ثروت و قدرت ارتباط نزدیک دارد. با این حال، توصیه می‌شود در استفاده از این رنگ زیاده‌روی نکنید. چون در مقادیر زیاد می‌تواند انرژی بیش از حدی را به اتاق وارد کند.

صورتی، آبی و یاسی

اگر می‌خواهید به اتاق خواب خود یک حس زنانه ببخشید از این ترکیب رنگ استفاده کنید. می‌توانید یاسی را به عنوان رنگ غالب  بکار ببرید. سپس رنگ‌های صورتی و آبی را به آن اضافه کنید.

این ترکیب برای ایجاد یک اتاق روشن و شاده ایده‌آل است. برای تکمیل دکوراسیون می‌توانید از کاغذ دیوارهای متناسب با این فضا استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید صورتی یک رنگ زنانه و یاسی یک رنگ مرموز و نوستالژیک است که یکدیگر را تکمیل می‌کنند.

بژ، خاکستری و مشکی

اگر به دنبال یک طرح رنگی شیک و زیبا برای اتاق خواب خود هستید می‌توانید از این ترکیب رنگ استفاده کنید. این رنگ‌ها تقریباً با هر سبک دکوراسیون هماهنگ می‌شوند. ‌می‌توانید با استفاده از منسوجات مختلف یک نتیجه جالب را خلق کنید. برای این کار از ترکیب منسوجات مختلف استفاده کنید.

بژ، خاکستری و مشکی

بنفش، زرد و خاکستری

ما  این ظاهر جسورانه را که ترکیبی از طیف وسیعی از رنگ‌های متضاد است، دوست داریم. ابتدا باید مشخص کنید از کدام رنگ می‌خواهید در اتاق خواب بیشتر استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر رنگ زرد را انتخاب می‌کنید باید از رنگ متضاد که بنفش است برای دیوارها استفاده کنید. رنگ خاکستری هم برای ایجاد هارمونی بسیار مناسب است.

آبی، خاکستری و نیلی کمرنگ

در این ترکیب رنگی از آبی استفاده می‌شود تا از خواص آرام‌بخش آن بهره‌مند شوید. اگرچه همه  این رنگ‌ها، رنگ سرد هستند اما کاملاً با هم ترکیب می‌شوند و به شما کمک می‌کنند تا فضای دنجی را ایجاد کنید.

پارچه‌هایی را انتخاب کنید که به ایجاد حس گرما کمک کنند. در این موارد، ما توصیه می‌کنیم از الیاف طبیعی استفاده کنید. کتان، پنبه و پشم مناسب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ